Погана вода. У всьому винен водоканал?

Окрім того, що Хмельницькводоканал забезпечує безперебійне водопостачання, підприємство ще й відповідає за якість питної води. (до речі, щомісяця на нашому сайті оновлюється інформація про хімічні показники взятих проб питної води у розділі “Для споживачів”). Вода, що надходить у мережу з ВНС-10 на 100% відповідає чинним Державним санітарним правилам і нормам ДсанПіН, проходить очищення гіпохлоритом натрію, що значно безпечніше порівняно з хлором.

Ми завжди готові швидко зреагувати і з’ясувати причину погіршення якості води. Однак, інколи якість води погрішується з простих причин, які є типові для будь-якого міста, а саме: в результаті аварійного (зношеного) стану мереж, або по причині застою води в мережах будівлі, повязаних з незначним споживанням води.

Нижче наводимо найбільш пощирені звернення стосовно якості питної води:

На чайнику залишається осад, а це значить, що вода погана.

Зовсім не так. Це означає, що у воді є магній і кальцій. А це елементи, що потрібні людському організму, і навпаки є корисними.

Насправді, ви можете встановити фільтри на водопровід, і осад не буде вас турбувати. Однак, постійне вживання майже дистильованої води може викликати зміну водно-сольового балансу організму людини, що може зашкодити здоров’я.

З крану тече жовто-коричнева вода, але це не кока-кола. За що платимо?

Насправді причина погіршення якості води в іржавості труб самого будинку. Така вода загалом може іти після виконання ремонтних робіт у внутрішньобудинковій мережі. Воду на час ремонту вимикають, а коли вмикають — вода своїм напором “зриває” відкладення іржі всередині труб і витікає забрудненою.

Виправити ситуацію дуже просто — відкрити воду і зачекати доки вона збіжить і стане прозорою.

Якщо зрештою така ситуація повторюється систематично — потрібно звернутися до своєї керуючої компанії (УМК, ЖБК чи ОСББ) для заміни труб будинку або ж їх промивки.

У води дуже різкий запах хлору

Хмельницькводоканал здійснює профілактичну дезінфекцію і промивку міських водопровідних мереж двічі на рік (навесні у травні та восени у вересні) . Про такі роботи ми завжди попереджаємо заздалегідь на сайті підприємства https://water.km.ua/, у групі ФБ www.facebook.com/kmwater.offpage , та у спільноті МКП “Хмельницькводоканал” у Viber: https://bit.ly/3cdqwzt

І справді, під час профілактики вода тимчасово не придатна до вживання та приготування їжі.

Після завершення профілактичних заходів перед застосуванням воду з крану потрібно спустити протягом кількох хвилин. Легкий запах хлору у воді є нормальним явищем, але якщо він вам не подобається  – наберіть воду у ємність та дайте їй відстоятись. 

Нагадуємо, що МКП “Хмельницькводоканал” відповідає лише за холодне водопостачання. Щодо питань повязаних з гарячим водопостачанням потрібно звертатися в МКП “Хмельницьктеплокомуненерго” або ж “Південно-Західні тепломережі”.

11 коментарів до “Погана вода. У всьому винен водоканал?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *