Надія Пуляк: “Хмельницька вода — одна з найращих в Україні!”


Як би ми не намагалися нарікали на якість води — хмельничанам пощастило. Ми увійшли до тих 20 % українців, що п'ють воду з підземних джерел. Джерельна вода набагато краща, бо ж в річкову скидаються хімікати, якими обробляються поля, побутові відходи, нафтопродукти і т.д.

Про хмельницьку воду, міфи і реальність її очистки сьогодні нам розповіла головний технолог МКП “Хмельницькводоканал” Надія Кирилівна Пуляк.


 • Чи можна пити воду з під крана? Бо навіть якщо вода і хорошої якості, то труби по яких проходить вода залишають бажати кращого. Так, водопровідні труби постійно замінюють і ремонтують, але ж їх загальна довжина 500 кілометрів! за умов бюджетного дефіциту та експулатації їх близько 40 років без реконструкції гарантувати якісні послгуи неможливо. Що роблять у МКП “Хмельницькводоканал”, аби гарантувати якість послуг у водопостачанні?

 • Воду з-під крана можна пити однозначно , адже хмельничани практично на 100 відсотків забезпечені джерельною вода, яка подається з артезіанських свердловин. Більшість міст України не можуть дозволити собі таку розкіш, так як вживають воду після очищення із річок.

Звісно, старі труби — це проблема, що призводить до частих поривів та витоків води.

Після ліквідації та заміни пошкодженої ділянки, обов”язково здійснюється знезараження заміненої частини водопроводу та відбір проб води для контролю її на наявність бактеріальних забруднень. І взагалі контроль якості питної води здійснюється атестованими лабораторіями підприємства щоденно.

 • Існує думка, що придбавши і встановивши фільтр вода очищається. Як впливають фільтри на якість води?

 • Дуже сумнівно, що купивши фільтр ви отримаєте ідеальну воду. Звичайно фільтр — це добре. В залежності від призначеня вони можуть дещо пом”якшувати воду, затримувати забруднення із ржавих труб після проведення ремонтних робіт. Проте, перш за все, потрібно пам'ятати, що купивши фільтр ви повинні уважно прочитати інструкцію щодо його використування і замінювати картридж у зазначений термін, а не пізніше. В протилежному випадку прострочений картридж буде забруднювати воду і тоді вода буде не бажана до споживання. Фільтр вимагає до себе постійної уваги. А позбавитись жорсткості води можна елементарно прокип'ятивши її.


 • А як щодо бутильованої води? Уся вона неодмінно хорошої якості?

 • Бутильовану воду контролює санітарно-епідеміологічна служба. Тому лабораторія водоканалу не може говорити достовірно про її якість. Однозначно, якщо вода джерельна , відповідної марки і випробована споживачем, то можна говорити про її відповідність.

 • Заморозка води чи срібло у воді — найпоширеніші домашні способи очистки. Чи діють такі способи?

 • У нас в лабораторії проводили дослідження якості води до та після заморожування. Можна стверджувати однозначно : після розморожування вода стає м'якшою., містить менше домішок, особливо коли розморожувати її не повністю(на дні залишити кубик льоду) : маса осаду, утвореного після кип'ятіння талої води, значно менша ніж до заморожування. Як стверджують науковці внутрішньоклітинна рідина найбільш близька саме до талої води, адже молекули талої води мають менший розмір, і як наслідок, така вода легше вступає в реакції з різними речовинами, сприяє процесу народження клітин, уповільнює процес старіння організму. Слід зазначити також , що таку воду слід використовувати зразу після розморожування, так як з часом вона втрачає свої властивості.

  А відносно срібла... Така думка дуже розповсюджена, і майже всім відомо, що срібло розглядається не просто як метал, здатний вбивати мікроби, а як мікроелемент, який є необхідною складовою частиною будь-якого живого організму. Проте таких досдіджень наша лабораторія не проводила, то ж не можемо з вірогідністю говорити про достовірність. Але думка про те, що закинувши срібну монету у воду на 5 хвилин і одразу отримати чисту воду я не поділяю.


 • Чим відрізняються показники питної води у нас та в Європі? Де жорстікіші вимоги і що це дає?

 • Гігієнічні нормативи якості питної води, в Україні представлені в новому нормативному документі Державні санітарні правила і норми «Вода питна» що введені в дію у 2010 році, і є більш твердими, ніж у ГОСТ 2874-82 (попередній нормативний документ) та більше наближеними до стандартів якості ВООЗ та ЄС,а у деяких випадках жорсткіше їх (органолептичні показники, мутність, барій, фтор, хлорфеноли, хлороформ тощо). ДСанПіН є відомчим документом, що має лягти в основу нового національного стандарту щодо питної води. Наближення вітчизняних гігієнічних нормативів якості питної води до рівня стандартів ВООЗ й ЄС є одним з елементів входження України в Європейське Співтовариство.

      На сьогодні лабораторії Хмельницькводоканалу контролюють водопровідну воду по тринадцяти санітарно-хімічних та чотирьох бактеріологічних показниках з 2015 року , згідно ДСанПіН добавляється ще 15 показників контролю якості питної води.

           Нещодавно у Житомирі Українська Асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства “Укрводоканалекологія” проводила засідання робочої групи з питань контролю якості питної води .Мова йшла про те, що кількість показників повинна вирішуватись від місцевості, як і у Європі. Бо ж, до прикладу, ми п'ємо джерельну воду у Хмельницькому, а у Житомирі вода з річки. Отже, у двох міст зовсім інша специфіка води.


 • То яка ж вода найкраща? І яку воду п'єте ви?

 • Наша вода джерельна. Наша вода — одна з найкращих в Україні. Ми постійно перевіряємо її. На водонасосній станції перевірка якості води проходить кожного дня. Тому я п'ю воду з крану.

Останні новини

03
липня 2020
УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Міське комунальне підприємство “Хмельницькводоканал” на час карантину відновлює роботу відділів по розрахунках з населенням та юридичними особами, а також виробничо-технічного відділу та прийом заяв на повірку лічильника (-ів)...

докладніше