До кінця року матимемо майже половину нового Чернелівського водогону

Місцеве самоврядування

Останні три роки хмельничани почали забувати про перебої з водою, які траплялися, здебільшого, через часті аварії на Чернелівському водогоні. В період його експлуатації 1981-2008 років тут було ліквідовано понад 400 аварій. Нині із 34 кілометрів водогону вже побудовано й працює у двотрубному вимірі 11,9 км, а до кінця року додасться ще 3,2 кілометра. 

Наразі немає нарікань і на якість питної води. Перш, ніж потрапити з підземного озера на Красилівщині до осель хмельничан, вода щоденно проходить семиступеневу перевірку в лабораторії.
“Заходи з оновлення водогону дали хороші результати, — розповідає директор КП “Хмельницькводоканал” Віталій Кавун. — Вода, яку ми відбираємо з артезіанської свердловини, має значно кращі та вищі показники якості, аніж з відкритих джерел”.
Цього року на продовження будівництва другої черги Чернелівського водогону було виділено кошти з трьох джерел: 25 мільйонів гривень — з фонду регіонального розвитку, 11 мільйонів — з державного фонду соціально-економічного розвитку та 6,6 мільйона — з міського бюджету як співфінансування цього масштабного проекту. В цілому фінансування будівництва водогону в поточному році склало 42,6 мільйона гривень, у планах побудувати 3,2 кілометра водогону. 
“Хмельницькводоканал” провів тендер. За його результатами, 2 листопада укладено угоду з місцевим ТОВ “Будівельний Альянс Груп”, яке запропонувало найвигіднішу ціну — 32 мільйона 312 тисяч гривень, тобто вдалося зекономити понад десять мільйонів гривень. Наразі підприємство-підрядник розпочало роботи з освоєння коштів. До 25 грудня ТОВ “Будівельний Альянс Груп” має прокласти 3188 м склопластикових труб GRP, механічні властивості яких підтверджуватимуться протоколами випробувань акредитованої лабораторії. Крім цього, “Будівельний Альянс Груп” буритиме артезіанську свердловину глибиною до 45 м для господарсько-питного водопостачання на Чернелівському родовищі підземних вод. 
Дещо гальмують хід робіт погодні умови, адже будівництво водопроводу ведеться на відкритій місцевості. Одначе, як стверджують будівельники, вони зроблять усе, аби вкластися у відведені терміни. 
“Матимемо майже половину другої черги водогону, — констатує Віталій Кавун. — Наступними роками плануємо продовжувати будівництво. Власними коштами місто не зможе закінчити цей стратегічний об’єкт. Тож доведеться знову просити гроші у держави. У яку суму обійдеться це будівництво — не відомо, бо ціни, на жаль, непередбачувані. Так, 80 відсотків вартості будівництва складають закордонні комплектуючі. Нагадаю, що в 2009 році кошторисна вартість будівництва склала 180 мільйонів гривень, а тепер цю суму сміливо можна помножити на три”. 
Підприємство паралельно займається заміною старих водопостачальних мереж по місту. Цьогоріч вдалося реконструювати два кілометри. Фінансову допомогу в цьому надає міська влада. 
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Останні новини