Через нові тарифи на воду хмельничани опинилися в різних умовах щодо оплати

Тепер повірка лічильник для хмельничан, які платять за новими тарифами, має відбуватися за рахунок Хмельницькводоканалу

Тепер повірка лічильник для хмельничан, які платять за новими тарифами, має відбуватися за рахунок Хмельницькводоканалу. Фото: aif.ua

У столиці вирішили, що хтось платитиме по-новому, а хтось по-старому. Але це ще не всі «ноу-хау»

Як відомо, постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка набрала чинності 29 січня, в Хмельницькому підвищили тарифи на водопостачання та водовідведення. Але не для всіх. Лише тим, хто мешкає в багатоквартирних будинках.

Та саме цією постановою абонентів «Хмельницькводоканалу» поставили в нерівні умови. «По-перше, тарифи збільшили з 29 січня. Як зробити нарахування людям за три дні січня за новими тарифами? – дивується заступник міського голови Анатолій Нестерук. – «Хмельницькводоканал» міг би не нараховувати, але прийде податкова і запитає, а чому за ці три дні менше сплатили податків? У багатьох людей є лічильник на воду і може вона ці три дні взагалі не споживала воду, а може, навпаки, використала декілька кубічних метрів. Як їй рахувати?»

Виходить така ситуація, що хмельничани, в яких є лічильники, можуть заплатили за водопостачання та водовідведення за січень за старим тарифом, бо довести, скільки води вони спожили за три останніх дні січня – не реально. А ось ті, в кого немає лічильників, заплатять за три дні за новим тарифом. Та є ще один нюанс. «Змінили лише тариф тим, хто мешкає в багатоквартирних будинках. Що це означає? Там, де більше трьох квартир. У нашому місті є ОСББ, які платять за воду за показами лічильника, який встановлений на будинок. І такі платитимуть по старому, а ті, в кого окремий лічильник – за новими тарифами. Абсурд», - обурюється Анатолій Макарович.

Та і це ще не все. У нових тарифах закладено й те, що відтепер повірка лічильників буде здійснювати за рахунок «Хмельницькводоканалу». «Вони мають приїхати до людини, зняти лічильник, потім поставити назад і опломбувати, - пояснює Анатолій Нестерук. – А ось ті, кому не підвищили тарифи, повинні, як і раніше, самі здавати лічильник на повірку та платити за це гроші. Якби питання затвердження тарифів повернули на місця, то ми б робили все прозоро та зрозуміліше для людей, а так…»

Отож, із 29 січня хмельничани повинні платити 4 гривні 58 копійок за кубічний метр води (замість 4,25 гривень), а також за водовідведення 4,46 гривні (до цього було 4,13 гривні). Нагадаємо, попередній тарифи на воду діяли з 1 травня 2015 року.

Останні новини