Безкоштовна повірка лічильників лише після підняття тарифів на водопостачання?

Безкоштовна повірка лічильників води поки що лише на папері.

Безкоштовна повірка лічильників води поки що лише на папері. . Фото: obozrevatel.com

З 1 січня набрав чинності Закон України “Про метрологію та метрологічну діяльність”.

У законі прописано, що ціна за перевірку лічильника входить у загальну вартість за використану воду, газ, тепло та світло, тобто сплачуватиме його підприємство. З нового року стежити за термінами повірки, здійснювати її за власний рахунок і повідомляти про її проведення жителів має підприємство, яке надає відповідні послуги. В свою чергу споживачі відповідають за збереження і цілісність лічильника. Обов'язки держава на підприємства поклала, але постанова, у якій зазначена нова вартість на спожиті послуги, де включена ціна повірки,не прийнята і знаходиться у Міністерстві юстиції. 
Натомість у Хмельницькводоканалі кажуть, підприємство готове виконувати ці обов'язки, як тільки буде прийнята постанова і підняті тарифи. Зараз же у них коштів для цього немає. 
Як пояснює начальник контрольно-сервісного центру МКП “Хмельницькводоканал” Степан Кушлак, поки підприємство не буде надавати такої послуги безкоштовно. 
“Нам не надали правової підстави здійснювати такі перевірки, тому люди, як і раніше, вимушені будуть платити і слідкувати за своїми лічильниками самостійно. Як тільки постанова буду ухвалена, і тарифи будуть підняті, підприємство готове виконувати свої законні обов'язки”. 
У “Хмельницкгазі” та “Хмельницькобленерго” ж кажуть, що й так слідкували за роботою лічильників безкоштовно для споживачів.
“Роботи з демонтажу, ремонту й монтажу і раніше виконувались за рахунок ПАТ “Хмельницькгаз”, так буде продовжуватись надалі. Додатково для нас поки нічого не змінилося”, — інформує перший заступник голови правління-головний інженер ПАТ “Хмельницькгаз” Олександр Лоб. 
У ПАТ “Хмельницькобленерго” кажуть, що нічого не зміниться й для них, бо й до цього часу таку повірку вони здійснювали для своїх споживачів безоплатно. 

Останні новини