ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ: ВІДПОВІДАЄМО НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

З уведенням плати за абонентське обслуговування у хмельничан виникає чимало питань: а що? Як? Звідки? За що потрібно сплачувати? У цьому матеріалі ми відповідаємо на ці та інші поширені питання про абонплату.

ЩО ТАКЕ ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ?

Відповідно до п. 11 статті 1 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, плата за абонентське обслуговування — платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір) або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води і теплової енергії, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

ЯКИМ НОРМАТИВНИМ ДОКУМЕНТОМ ВОНА ЗАТВЕРДЖЕНА?

На виконання вимог пункту 6 частини першої статті 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон) 21.08.2019 Урядом прийнято постанову №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами».

ЩО ТАКЕ ВУЗОЛ КОМЕРЦІЙНОГО ОБЛІКУ?

Вузол комерційного обліку – вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.

З ЯКОГО ЧАСУ НАРАХОВУЄТЬСЯ АБОНПЛАТА?

З часу укладання нового договору (відповідно до обраної моделі договірних відносин) згідно із ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”

ЯКІЙ КІЛЬКОСТІ СПОЖИВАЧІВ ВОНА НАРАХОВУЄТЬСЯ?

Усім споживачам в будинку

ЯКИЙ РОЗМІР АБОНПЛАТИ?

Залежить від наявності лічильників і їх кількості в приміщенні:

Розмір плати за абонентське обслуговування для абонентів без ЗВТ (лічильників)9,90
Розмір плати за абонентське обслуговування для абонентів з 1-им ЗВТ (лічильників)21,58
Розмір плати за абонентське обслуговування для абонентів з 2-ма ЗВТ (лічильників)25,60
Розмір плати за абонентське обслуговування для абонентів з 3-ма ЗВТ (лічильників)29,60

ЩО ВХОДИТЬ В РОЗМІР АБОНПЛАТИ?

  • витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги;
  • здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
  • нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги;
  • обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води і теплової енергії, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води) вноситься Законом України №1060.

ЧОМУ В ОДНИХ БУДИНКАХ НАРАХОВУЄТЬСЯ АБОНПЛАТА, А В ІНШИХ — НІ?

Нараховується абонплата в тих житлових будинках, співвласники яких уклали нові договори.

ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ЗАКОН №1060?

Закон України “Про внесенння змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг” №1060, який знаходиться на підписі у президента України, передбачає:

  • зміну величини плати за абонентське обслуговування;
  • зміну порядку розрахунку тарифів;
  • зміну типових договорів про надання послуг;
  • запровадження електронного реєстру багатоквартирних житлових будинків;
  • зміну форму рахунку на оплату житлово-комунальних послуг з окремими складовими згідно договору, який Споживач оплачуватиме однією сумою, що значно зменшить величину комісійних банку;
  • запровадження індивідуальних договорів про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання тощо.

Закон зобов’язує Кабінет Міністрів України у шестимісячний термін привести чинне законодавство України до вимог цього закону, та розробити і затвердити 26 підзаконних актів. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

31 коментар до “ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ: ВІДПОВІДАЄМО НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *