ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ: ВІДПОВІДАЄМО НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ
З уведенням плати за абонентське обслуговування у хмельничан виникає чимало питань: а що? Як? Звідки? За що потрібно сплачувати? У цьому матеріалі ми відповідаємо на ці та інші поширені питання про абонплату.
ЩО ТАКЕ ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ?
Відповідно до п. 11 статті 1 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, плата за абонентське обслуговування — платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір) або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води і теплової енергії, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).
ЯКИМ НОРМАТИВНИМ ДОКУМЕНТОМ ВОНА ЗАТВЕРДЖЕНА?
На виконання вимог пункту 6 частини першої статті 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон) 21.08.2019 Урядом прийнято постанову №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами».
ЩО ТАКЕ ВУЗОЛ КОМЕРЦІЙНОГО ОБЛІКУ?
Вузол комерційного обліку – вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.
З ЯКОГО ЧАСУ НАРАХОВУЄТЬСЯ АБОНПЛАТА?
З часу укладання нового договору (відповідно до обраної моделі договірних відносин) згідно із ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”
ЯКІЙ КІЛЬКОСТІ СПОЖИВАЧІВ ВОНА НАРАХОВУЄТЬСЯ?
Усім споживачам в будинку
ЯКИЙ РОЗМІР АБОНПЛАТИ?
Залежить від наявності лічильників і їх кількості в приміщенні:
Розмір плати за абонентське обслуговування для абонентів без ЗВТ (лічильників) | 9,90 |
Розмір плати за абонентське обслуговування для абонентів з 1-им ЗВТ (лічильників) | 21,58 |
Розмір плати за абонентське обслуговування для абонентів з 2-ма ЗВТ (лічильників) | 25,60 |
Розмір плати за абонентське обслуговування для абонентів з 3-ма ЗВТ (лічильників) | 29,60 |
ЩО ВХОДИТЬ В РОЗМІР АБОНПЛАТИ?
- витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги;
- здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
- нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги;
- обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води і теплової енергії, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води) вноситься Законом України №1060.
ЧОМУ В ОДНИХ БУДИНКАХ НАРАХОВУЄТЬСЯ АБОНПЛАТА, А В ІНШИХ — НІ?
Нараховується абонплата в тих житлових будинках, співвласники яких уклали нові договори.
ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ЗАКОН №1060?
Закон України “Про внесенння змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг” №1060, який знаходиться на підписі у президента України, передбачає:
- зміну величини плати за абонентське обслуговування;
- зміну порядку розрахунку тарифів;
- зміну типових договорів про надання послуг;
- запровадження електронного реєстру багатоквартирних житлових будинків;
- зміну форму рахунку на оплату житлово-комунальних послуг з окремими складовими згідно договору, який Споживач оплачуватиме однією сумою, що значно зменшить величину комісійних банку;
- запровадження індивідуальних договорів про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання тощо.
Закон зобов’язує Кабінет Міністрів України у шестимісячний термін привести чинне законодавство України до вимог цього закону, та розробити і затвердити 26 підзаконних актів. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.