Вода - це саме життя


Минув рік з часу реєстрації абонентами МКП "Хмельницькводоканал" споживачів послуг з централізованого постачання холодної води сіл Чернелівка, Моньки, Сорокодуби, Заслучне, Чепелівка, Слобідка-Чернилівська, Котюржинці, Марківці Красилівського району, які підключені до водогону Чернелівка-Хмельницький. Що показав цей рік і які сталися зміни в організації водопостачання цих сіл розповідає директор МКП "Хмельницькводоканал" Кавун В.Б.

Вода - це саме життя, це найбільше багатство у світі. З цим твердженням Антуана де Сент-Екзюпері важко непогодитись, оскільки усім відомо, що там де є достатньо доби - життя буяє, а де її обмаль - ледь животіє. Тому усі свідомі люди цінують воду, бережливо ставляться до її використання та своєчасно та в повній мірі оплачують вартість спожитих ними послуг.

Лише за таких умов ще не одне покоління людей споживатиме цей цілющий дар природи, який віками накопичувався у надрах землі.

МКП "Хмельницькводоканал", яке я очолюю, працює над тим аби доставити підняту з глибин воду хмельничанам і мешканцям сіл Красилівського району, які входять в депресивну зону Чернелівського водозабору. З основним завданням підприємство успішно справляється - вода є у кожного споживача. Щоправда, у спекотні літні дні, коли усі добрі господарі сіл розпочали полив присадибних ділянок, були випадки пониження тиску в магістральних водопроводах, про що надходили скарги громадян. На це чітко і вчасно реагували працівники ВНС-10 (с. Чернелівка), вносили зміни в роботу насосного устаткування і виправляли ситуацію.

За час експлуатації сільських водопровідних мереж працівниками МКП "Хмельницькводоканал" виявлено і усунуто більше 100 витоків води, замінено 5 засувок, відремонтовано 18 водорозбірних колонок. Ведеться приладовий облік води на усі села. Також проведено накриття 40 колодязів. Замінено найбільш аварійну ділянку водомережі в центрі села Чепелівка. Розробляються проекти по заміні найбільш аварійних ділянок в окремих селах, роботи по яких планується виконати в 2016 р.

Оскільки комунальні підприємтва сіл, які до цього експлуатували сільські водомережі, мали обмежені фінансові і технічні можливості, підприємство отримало системи водопостачання в досить занедбаному стані, тому за рік кардинально виправити ситуацію на краще неможливо. Цьому також мало сприяють самі споживачі води. За рік, що минув, МКП "Хмельницькводоканал" реалізувало мешканцям сіл 143684 кубічних метри води на суму 563,2 тис. грн. Оплачено населенням 274,8 тис. грн, що складає лише 48% від суми нарахованого. Якщо дивитися по селам, то відсоток оплати за червень місяць становить:

1) Заслучне - 22,39%

2) Марківці - 16,73%

3) Сорокодуби - 15,64%

4)Чернелівка - 13,9%

5)Чепелівка - 13,43%

6) Моньки - 12,73%

7) Котюржинці - 12,51%

8) Сл. Чернелівська - 10,97%

Загальна ж заборгованість за 12 місяців виросла з "0" до 260,1 тис. грн.

Найбільше заборгували мешканці села Заслучне - 70753,05 грн, далі Чернелівка - 64799,2 грн, Чепелівка - 58006,68 грн, Моньки - 18843,64 грн., Котюржинці - 16633,01 грн, Марківці - 13993,58 грн., Сорокодуби - 11961, 69 грн., Сл. Чернелівська - 5120, 57 грн.

11 абонентів мають заборгованість більше 1000 гривень, 79 - більше 500 грн. Це при тому, що за рішенням Хмельницької міської ради з міського бюджету абоненту покривається 50% нарахованої суми, але лише за умови обов'язкової оплати ним самостійно другої половини. Таких "комфортних" умов оплати не мають жодні абоненти в Україні. Але незважаючи на це борги ростуть.

Так далі тривати не може. А тому підприємство розпочало роботу по підготовці матеріалів до суду з метою примусового стягнення боргів (абонентам-боржниками уже направлені копії позовних заяв), а якщо борги не зменшуватимуться - злісним боржникам будемо припиняти надання послуг.


Дехто із споживачів нарікає на те, що нарахування за отриману води досить великі і не відповідають фактичному споживанню. Можливо і так, але розсудити нас може лише лічильник. Тому радимо усім встановлювати прилади обліку. Тоді не виникатиме питань щодо поливу присадибної ділянки, використання води на господарство, миття автомашини чи мотоцикла, тощо.

Для зручності споживачів на ВНС-10 створена група фахівців, яка може надати усім хто звернувся кваліфіковану відповідь з питань водокористування, проведених нарахувань, пільг і субсидій.Працівники на ВНС-10 приймають абонентів щочетверга з 8.00 до 17.00 години. У разі необхідності можна звернутися і до фахівців у Хмельницькому. Контактний телефон 78-75-13, 067-382-66-62.

Звертаю увагу всіх споживачів послуг в селах Красилівського району - МКП "Хмельницькводоканал" готове вислухати і зрозуміти кожного і чекає від Вас розуміння в питаннях водопостачання сіл і оплати вартості спожитої води.

Наостанок хочеться висловити думку, що в питання оплати вартості послуг з водопостачання не можуть стояти осторонь і органи місцевого самоврядування, а саме - сільський голова, сільські і районні депутати, громадські організації і партійні лідери. Саме Ви маєте сприяти оплаті послуг, роз'яснювати населенню положення тих чи інших нормативних документів, тощо. Адже стабільна робота МКП "Хмельницькводоканал" по наданню якісних послуг напряму залежить від повноти їх оплати, в тому числі і населенням сіл Красилівського району.Віталій Кавун

Останні новини

03
липня 2020
УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Міське комунальне підприємство “Хмельницькводоканал” на час карантину відновлює роботу відділів по розрахунках з населенням та юридичними особами, а також виробничо-технічного відділу та прийом заяв на повірку лічильника (-ів)...

докладніше