Про встановлення та повірку лічильників!

Як показує досвід — лічильники на водопостачання та водовідведення - річ потрібна. На них добряче можна зекономити. Бо при наявності лічильника кількість використаної води контролює споживач, а не виставляються норми, затверджені сесією міської ради.


Як встановити лічильник?


У квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.

У місті Хмельницькому лічильники встановлює сервісний центр ДП “Новатор” (т.696163), або слюсарі ЖЕКів.

Після монтажу лічильників абонент має звернутися до МКП “Хмельницькводоканал”, що за адресою Водопровідна 75 та написати заяву про взяття на абонентський облік встановленого лічильника. Працівники водоканалу після надходження заяви про встановлення лічильників перевіряють правильність їх монтажу , записують початкові дані лічильникового механізму та опломбовують з'єднувальні гайки пристроїв.

МКП “Хмельницькводоканал” не продає лічильники! Купити лічильники можна в багатьох торгових точках міста (наприклад підприємства Новатор, Авакс та ін.). При купівлі не забувайте про індивідуальний паспорт лічильника на воду з номером, котрий буде потрібний для опломбування.


Скільки коштує лічильник?


Лічильники бувають різного класу точності — A, B,C, D (починаючи з простого до найточнішого). Саме від цього залежить ціна одного приладу — від 100 грн до 500 і вище.

Лічильники поділяються на вихрові, електромагнітні, тахометричні та ультразвукові. Найбільш популярними з чотирьох видів є тахометричні — вони вигідні своїми невеликими розмірами, точністю показників та демократичними цінами. З періодичними повірками пристрій прослужить вам до 12 років.


Навіщо повіряти лічильники?


Згідно із Законом України “Про метрологію та метрологічну діяльність” ст17 “Засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади у сфері метрології. Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.

Лічильники, котрі не пройшли повірку заборонені до використання! Якщо термін повірки пройшов — будьте обережні — МКП “Хмельницькводоканал” може донарахувати вартість втраченої води як при самовільному водокористуванні.


Який термін повірки лічильника?


Термін повірки залежить від виробника та типу лічильника і становить 3-4 роки.


Що потрібно зробити, щоб виконати повірку лічильника?


За телефонами 78-70-13 або ж 78-75-19 необхідно запросити представника МКП “Хмельницькводоканал” для зняття контрольних показників лічильників і їх розпломбування.

Демонтаж та монтаж після повірки лічильників проводиться водоканалом. У Хмельницькому є п'ять таких організацій — МКП “Хмельницькводоканал”, ДП “Новтор”, КП “Південно-західні тепломережі” МКП “Хмельницьктеплокомуненерго” і ДП “Система”.

Отримати результати повірки та у разі придатності лічильника встановити його.

Після цього треба за телефонами 78-70-13 та 78-75-19 запросити представника МКП “Хмельницькводоканал”, для того, щоб той поставив лічильники на абонентський облік шляхом опломбування та складання відповідного акту.За детальнішою інформацією звертайтеся за номерами 78-75-19, 78-70-13.

Останні новини

03
липня 2020
УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Міське комунальне підприємство “Хмельницькводоканал” на час карантину відновлює роботу відділів по розрахунках з населенням та юридичними особами, а також виробничо-технічного відділу та прийом заяв на повірку лічильника (-ів)...

докладніше