Пріорітетне завдання МКП "Хмельницькводоканал"


На території міста Хмельницького є 5 водозаборів (Центральний, Південний, Кудрянка, Західний, Шаровечка). Вони є малопотужними, тому 95% водопостачання Хмельницького проводиться за рахунок Чернелівського водозабору, що на Красилівщині. Експлуатація водозабору почалася в 1981 році. Водозабір розташований на віддалі 34 км від міста, потужністю 105 тис. м3/добу, має у складі 20 свердловин, 2 резервуари чистої води ємністю по 2,0 тис. м3 та водопровідну насосну станцію ІІ-го підйому — ВНС-10. Середньорічний добовий водовідбір складає 20 017,9 тис. м3/добу. Ще з 2004 року підприємство проводить ряд кроків для покращення технологій та економії електроенергії на Чернелівському водозаборі.

Продовження будівництва другої черги Чернелівського водогону - пріоритетне завдання для МКП "Хмельницькводоканал". Адже Чернелівський водозабір забезпечує Хмельницький на 95 % потреб у воді від його загального водоспоживання, тобто є домінуючим. Саме від будівництва другої черги напряму залежить кількість аварійних ситуацій, яких з кожним роком стає все менше. В період його експлуатації 1981-2008 років тут було ліквідовано понад 400 аварій. Минулого року була лише одна зупинка водопостачання обласного центру, на відміну від двох аварій у 2013-му та десяти зупинок у 2012-му році. В 2015 році аварійних зупинок не було взагалі.

2 листопада за результатами тендера право на ведення робіт з будівництва другої черги отримало ТОВ “Будівельний Альянс Груп” (Хмельницький), з яким МКП "Хмельницькводоканал" уклало угоду на продовження будівництва запланованої частини другої черги водогону. ТОВ “Будівельний Альянс Груп” запропонувало найвигіднішу ціну - 32 млн. 312 тис. грн для будівництва 3,2 км склопластикових труб GRP діаметром 1000 мм, довжиною 12 м і 6 м, які дозволяють уникнути проблем швидкого замулювання і корозії трубопроводів та зберегти якість питної води .

Кошти на будівництво другої нитки Чернелівсього водогону виділено з державного і міського бюджетів на загальну суму 42 607 000. грн. Зекономлені гроші повернені до бюджету.

"Роботи по Чернелівському водогоні не пройшли даремно, адже вода, яку ми відбираємо з артезіанської свердловини, має значно кращі та вищі показники якості, аніж з відкритих джерел - розповідає директор МКП "Хмельницькводоканал" Віталій Кавун - За період з 2004 р. по 2015 р. збудовано 11,9 км нового склопластикового водогону, 30 спостережних свердловин на Чернелівському водозаборі у радіусі 30 км від ВНС-10 (с.Чернелівка), для спостереження за рівнем підземних вод, пробурено та введено в експлуатацію три артезіанських свердловини на водозаборі у відповідності до затвердженої проектно-кошторисної документації. З початку впровадження проекту використано та освоєно 60,5 млн.грн. з державного та міського бюджетів.".

Хоча погодні умови гальмували хід робіт, будівельники вклалася у відведені терміни.
Тепер половина другої черги Чернелівського водогону побудована. У наступному році МКП "Хмельницькводоканал" обов
'язково продовжить будівництво. Проблемою залишається вартість робіт, бо 80 відсотків вартості будівництва складають закордонні комплектуючі і передбачити ріст цін неможливо. 

Останні новини

03
липня 2020
УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Міське комунальне підприємство “Хмельницькводоканал” на час карантину відновлює роботу відділів по розрахунках з населенням та юридичними особами, а також виробничо-технічного відділу та прийом заяв на повірку лічильника (-ів)...

докладніше