До кінця року матимемо майже половину нового Чернелівського водогону

Місцеве самоврядування

Останні три роки хмельничани почали забувати про перебої з водою, які траплялися, здебільшого, через часті аварії на Чернелівському водогоні. В період його експлуатації 1981-2008 років тут було ліквідовано понад 400 аварій. Нині із 34 кілометрів водогону вже побудовано й працює у двотрубному вимірі 11,9 км, а до кінця року додасться ще 3,2 кілометра. 

Наразі немає нарікань і на якість питної води. Перш, ніж потрапити з підземного озера на Красилівщині до осель хмельничан, вода щоденно проходить семиступеневу перевірку в лабораторії.
“Заходи з оновлення водогону дали хороші результати, — розповідає директор КП “Хмельницькводоканал” Віталій Кавун. — Вода, яку ми відбираємо з артезіанської свердловини, має значно кращі та вищі показники якості, аніж з відкритих джерел”.
Цього року на продовження будівництва другої черги Чернелівського водогону було виділено кошти з трьох джерел: 25 мільйонів гривень — з фонду регіонального розвитку, 11 мільйонів — з державного фонду соціально-економічного розвитку та 6,6 мільйона — з міського бюджету як співфінансування цього масштабного проекту. В цілому фінансування будівництва водогону в поточному році склало 42,6 мільйона гривень, у планах побудувати 3,2 кілометра водогону. 
“Хмельницькводоканал” провів тендер. За його результатами, 2 листопада укладено угоду з місцевим ТОВ “Будівельний Альянс Груп”, яке запропонувало найвигіднішу ціну — 32 мільйона 312 тисяч гривень, тобто вдалося зекономити понад десять мільйонів гривень. Наразі підприємство-підрядник розпочало роботи з освоєння коштів. До 25 грудня ТОВ “Будівельний Альянс Груп” має прокласти 3188 м склопластикових труб GRP, механічні властивості яких підтверджуватимуться протоколами випробувань акредитованої лабораторії. Крім цього, “Будівельний Альянс Груп” буритиме артезіанську свердловину глибиною до 45 м для господарсько-питного водопостачання на Чернелівському родовищі підземних вод. 
Дещо гальмують хід робіт погодні умови, адже будівництво водопроводу ведеться на відкритій місцевості. Одначе, як стверджують будівельники, вони зроблять усе, аби вкластися у відведені терміни. 
“Матимемо майже половину другої черги водогону, — констатує Віталій Кавун. — Наступними роками плануємо продовжувати будівництво. Власними коштами місто не зможе закінчити цей стратегічний об’єкт. Тож доведеться знову просити гроші у держави. У яку суму обійдеться це будівництво — не відомо, бо ціни, на жаль, непередбачувані. Так, 80 відсотків вартості будівництва складають закордонні комплектуючі. Нагадаю, що в 2009 році кошторисна вартість будівництва склала 180 мільйонів гривень, а тепер цю суму сміливо можна помножити на три”. 
Підприємство паралельно займається заміною старих водопостачальних мереж по місту. Цьогоріч вдалося реконструювати два кілометри. Фінансову допомогу в цьому надає міська влада. 
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Останні новини

14
липня 2020
Аварійні роботи, Буде відсутнє водопостачання, Промивка кналізаційних мереж, Заміна люка

Сьогодні, 14 липня 2020 р., ремонтні бригади МКП "Хмельницькводоканал" працюють над ремонтом водопровідних мереж на вул. Гавришка, 32 та на перехресті вул. Чорновола — прв. Матросова...

докладніше