Безкоштовна повірка лічильників лише після підняття тарифів на водопостачання?

Безкоштовна повірка лічильників води поки що лише на папері.

Безкоштовна повірка лічильників води поки що лише на папері. . Фото: obozrevatel.com

З 1 січня набрав чинності Закон України “Про метрологію та метрологічну діяльність”.

У законі прописано, що ціна за перевірку лічильника входить у загальну вартість за використану воду, газ, тепло та світло, тобто сплачуватиме його підприємство. З нового року стежити за термінами повірки, здійснювати її за власний рахунок і повідомляти про її проведення жителів має підприємство, яке надає відповідні послуги. В свою чергу споживачі відповідають за збереження і цілісність лічильника. Обов'язки держава на підприємства поклала, але постанова, у якій зазначена нова вартість на спожиті послуги, де включена ціна повірки,не прийнята і знаходиться у Міністерстві юстиції. 
Натомість у Хмельницькводоканалі кажуть, підприємство готове виконувати ці обов'язки, як тільки буде прийнята постанова і підняті тарифи. Зараз же у них коштів для цього немає. 
Як пояснює начальник контрольно-сервісного центру МКП “Хмельницькводоканал” Степан Кушлак, поки підприємство не буде надавати такої послуги безкоштовно. 
“Нам не надали правової підстави здійснювати такі перевірки, тому люди, як і раніше, вимушені будуть платити і слідкувати за своїми лічильниками самостійно. Як тільки постанова буду ухвалена, і тарифи будуть підняті, підприємство готове виконувати свої законні обов'язки”. 
У “Хмельницкгазі” та “Хмельницькобленерго” ж кажуть, що й так слідкували за роботою лічильників безкоштовно для споживачів.
“Роботи з демонтажу, ремонту й монтажу і раніше виконувались за рахунок ПАТ “Хмельницькгаз”, так буде продовжуватись надалі. Додатково для нас поки нічого не змінилося”, — інформує перший заступник голови правління-головний інженер ПАТ “Хмельницькгаз” Олександр Лоб. 
У ПАТ “Хмельницькобленерго” кажуть, що нічого не зміниться й для них, бо й до цього часу таку повірку вони здійснювали для своїх споживачів безоплатно. 

Останні новини

14
липня 2020
Аварійні роботи, Буде відсутнє водопостачання, Промивка кналізаційних мереж, Заміна люка

Сьогодні, 14 липня 2020 р., ремонтні бригади МКП "Хмельницькводоканал" працюють над ремонтом водопровідних мереж на вул. Гавришка, 32 та на перехресті вул. Чорновола — прв. Матросова...

докладніше